Witamy na stronie
naszego gabinetu
Nasza praktyka stomatologiczna została stworzona by zapewnić pacjentom maksymalny komfort i satysfakcję.
Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom oraz nowoczesnym technikom i materiałom możemy zagwarantować naszym pacjentom leczenie wolne od stresu, na najwyższym poziomie za rozsądną cenę.
Gwarantujemy:
miłą i przyjazną atmosferę,
bezbolesność leczenia,
obsługę wysoce wykwalifikowanego personelu,
kompleksowe leczenie,
nowoczesne wyposażenie i materiały,
najwyższą jakość.
Choroby przyzębia, obok próchnicy, są najczęstszą przyczyną przedwczesnej utraty uzębienia.
Bakteryjną płytkę nazębną uważa się za najważniejszy, miejscowy czynnik zapaleniotwórczy. Najczęściej powoduje ona zapalenie dziąseł a następnie przyzębia (paradontoza). Płytka nazębna tworzy się na wszystkich powierzchniach zębów, błonie śluzowej dziąsła oraz uzupełnieniach protetycznych znajdujących się w jamie ustnej. Dojrzała płytka nazębna z upływem czasu podlega mineralizacji i powstaje z niej kamień nazębny.

Objawy

Najczęstsze objawy chorób przyzębia to:
krwawienie z dziąseł,
obrzęki dziąseł,
ból dziąseł,
obnażanie korzeni (odsłanianie szyjek zębowych),
rozchwianie zębów

Program terapii periodontologicznej
Pacjent w przebiegu leczenia takiej choroby przechodzi w naszym gabinecie program terapii periodontologicznej, składającej się z trzech faz: Faza I – HIGIENIZACJA Faza II – WŁAŚCIWA Faza III - PODTRZYMUJĄCA

Faza I – HIGIENIZACJI
profesjonalne oczyszczenie zębów z płytki i kamienia naddziąsłowego,
nauka domowej higieny jamy ustnej i wstępne zalecenia odnośnie stosowanych past, płynów czy żeli.

Celem leczenia wstępnego jest poinformowanie pacjenta o jego chorobie i zmobilizowanie do współpracy. Pacjent musi być przekonany, że jego udział i aktywna współpraca są tu nieodzowne.

Faza II – KOREKCYJNA
skaling nad i poddziąsłowy,
polerowanie koron i szyjek zębów,
korekta węzłów urazowych,
unieruchamianie zębów,
leczenie farmakologiczne.

Faza III - PODTRZYMUJĄCA - tzw. "Recall"
Po zakończonym leczeniu należy utrwalać uzyskaną poprawę. Jest to rodzaj profilaktyki wtórnej, która nie dopuszcza do powrotu procesu zapalnego. Potrzeba sześciu miesięcy do jednego roku, aby nowe włókna przyczepu dziąseł dojrzały i stały się bardziej odporne na ponowne zakażenia bakteryjne, dlatego ważne są okresowe wizyty kontrolne, ażeby poziom zdrowia Państwa przyzębia mógł być monitorowany i podtrzymywany. W fazie podtrzymującej co 4-6 miesięcy sprawdzamy krwawienie i stan dziąseł, co 6-12 miesięcy głębokość kieszonek, warunki zgryzowe czy też ubytki próchnicowe, a co 2-3 lata zlecamy pacjentom kontrolę radiologiczną prosząc o zdjęcie pantomograficzne. W tym celu pacjenci powinni zgłaszać się systematycznie na wyznaczone wizyty kontrolne.
Projektowanie stron internetowych Malbork