Witamy na stronie
naszego gabinetu
Nasza praktyka stomatologiczna została stworzona by zapewnić pacjentom maksymalny komfort i satysfakcję.
Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom oraz nowoczesnym technikom i materiałom możemy zagwarantować naszym pacjentom leczenie wolne od stresu, na najwyższym poziomie za rozsądną cenę.
Gwarantujemy:
miłą i przyjazną atmosferę,
bezbolesność leczenia,
obsługę wysoce wykwalifikowanego personelu,
kompleksowe leczenie,
nowoczesne wyposażenie i materiały,
najwyższą jakość.
W naszej praktyce rodzaj protezy dobieramy w zależności od ilości, jakości ubytków oraz ich rozmieszczenia.

Ubytki w uzębieniu stanowią nie tylko poważny problem estetyczny, ale przede wszystkim nie pozostają one obojętne dla całego układu żucia. Brak nawet jednego zęba może sprawić, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, a siły wyzwalane podczas gryzienia pokarmu rozkładają się nierównomiernie, co w konsekwencji może doprowadzać do zakłóceń w jego funkcjonowaniu.

(przed leczeniem)

(po leczeniu)
Uzupełnienia protetyczne stałe - są to prace cementowane na koronie oszlifowanego zęba, w korzeniu lub na implancie. Zdjąć je może tylko lekarz i wiąże się to najczęściej z ich zniszczeniem. Należą do nich korony, licówki, mosty lub wkłady koronowo-korzeniowe.

Korony są to uzupełnienia protetyczne ograniczone swoim zasięgiem do jednego zęba. Rozróżnia się kilka typów koron w zależności od materiału, z którego są wykonane: a) korony pełnoceramiczne (wykonane są całkowicie z porcelany),
b) korony porcelanowe wykonane na podbudowie ze stopów metali (stopu złota, stal chromowo-niklowa, srebro-pallad, tytan).

Licówki ceramiczne są cienkimi ceramicznymi płytkami, które przykleja się na przedniej (wargowej lub policzkowej) powierzchni odpowiednio przygotowanych do tego zębów.

Mosty są to uzupełnienia protetyczne obejmujące swoim zasięgiem kilka brakujących zębów. Cementuje się je na "filarach" którymi są zęby własne lub implanty. Mosty różnicujemy tak jak pojedyncze korony.

Wkłady koronowo-korzeniowe są to "sztyfty" cementowane w korzeniu zęba. Rozróżniamy wkłady: a) lane (stal, złoto),
b) standardowe (tytanowe, złote),
c) kompozytowe wzmacniane włóknem szklanym.
Uzupełnienia protetyczne ruchome – są to prace wyjmowane z jamy ustnej, wykonywane w przypadku rozległych braków zębowych,
gdy z różnych przyczyn brak jest możliwości wykonania uzupełnień stałych.

Należą do nich:
Protezy szkieletowe
Protezy częściowe osiadające
Protezy całkowite
Projektowanie stron internetowych Malbork